MOC CIEPŁA WULKANICZNEGO SERCA

Masaż gorącymi kamieniami był znany już w starożytności. Naukowcy twierdzą, że technika masażu gorącymi i zimnymi kamieniami jest starsza niż akupunktura. Tradycja  terapii sięga ok. 5000 lat wstecz. Stosowano ją w Indiach oraz z pewnością w kulturze majów.
Inne źródła podają, że leczenie rozgrzanymi kamieniami bazaltowymi było wykorzystywane przez przedstawicieli północnoamerykańskich plemion indiańskich, którzy głęboko wierzyli w siłę natury, z którą harmonijną równowagę tworzą ciało i dusza.
W Chinach w dynastii Shang (ok. 2000 lat p.n.e. rozgrzanych kamieni używano w celu regeneracji zmęczonych mięśni po ciężkiej pracy. W celach leczniczych kamienie stosowali również Hawajscy Kahuni oraz uzdrowicielki z Chile. Japończycy stosowali technikę masażu Hot Stone do zmniejszenia łaknienia, w tym celu kładziono rozgrzane kamienie w okolicach żołądka.

Tajemnicą skuteczności tego zabiegu jest masowanie specjalnych miejsc wzdłuż kręgosłupa zwanych w jodze czakrami, które stymulujących pracę znajdujących się w sąsiedztwie gruczołów wydzielania wewnętrznego, które produkują niezbędne do życia hormony. Kamienie do masażu rozkłada się zgodnie z mapą punktów energetycznych znajdujących się na ludzkim ciele opracowaną przez chińskich i hinduskich lekarzy i mnichów.  Masaż pozwala na lepszy przepływ energii przez zmęczony lub chory organizm. Łączy w sobie oddziaływania termoterapii i masażu limfatycznego, pobudza także krążenie krwi i limfy w organizmie. Ciepło płynące z kamieni oraz spokojne, powolne ruchy relaksują i regenerują ciało oraz wyciszają umysł zwiększając jego zdolność wysiłkową.